Takim javor me leksion nė gjuhė gjermane:
Ēdo hėnė18:45-20:00 nė Schilfweg 53
27751 Delmenhorst, pastaj rimė
qetė-sė bashku

 

Sherbime &Servis
Hyrja nė Islam

        Abdesti
       
Namazi
       
artikuj tė Shkurt
Biblioteka e Ahl-ul-Baytit
Kalendari Islamik

Kengė Islamike

Historia

Software Islamike
Prodhime Ruges Islamike
Dita-e Al'Qudsit
Kontakt 
Impressum
Enzyklopedia Islamike

Sherbime dhe Service i Rruges Islamike e.V.

Rruga Islamike ėshtė Shoqatė e Muslimanve nė Gjermani, e cilla kontribuon pėr mbarėvajtjen e marrėdhėnieve humanitare e sociale ndermjet muslimanve tė Gjermanisė si dhe ndėrmjet muslimanėve tė mbarė botės. Shoqata Rruga Islamike nė planet e veta mė afatgjata kontribuon nė pėrparimin e dialogut interreligjioz, si dhe nė eliminimin e mosmarrėveshjeve dhe paragjykimeve nė mesin e shoqatave religjioze. Shoqate percjell vetėm qellime me dobi publike, si dhe pėrkrahė dhe realizon veprimet qė vijojnė:

bulletpėrkthimet e Qur'anit nė gjuhė tė ndryshme.
bulletorganizimin e Seminareve (s.p.sh. njė herė nė vit organizon Seminarin e Muslimanėve ne ligjėratave Gjuhen Gjermane nė "Islamischen Zentrum Hamburg").
bulletorganizimin e islamike rajonale nė mesin e muslimanėve.
bulletorganizimin e ligjėratave nė mesin e jomuslimanėve.
bulletEskurzione tė pėrbashkėta me muslimanėt.
bulletPėrkthimin e librave me tematikė islame.
bulletPytje dhe pėrgjigje me thematikė islamike me Imam Hamne'in.
bulletArchiva
.

Edhe nė gjuha tjera

 Ju lutemi na lidhni nė lutjet e juaja Rruga Islamike mbėshtetet nga:        
 

Ndisni E-Mail me pyetje apo Kommente pėr kėt Faqe: webmaster@alb-islam.de
Copyright © 1999-2011 Rruga Islamike e.v